Nové zkušenosti, tipy a rady

(Publikovali jsme 27.5.2011)

Opláchněte orgonit

Ne snad, že by bylo potřeba orgonit čistit tekoucí vodou, jako se to doporučuje s kameny.
Zjistili jsme však, že pokud jakýkoli a číkoli orgonit chvíli opláchneme tekoucí vodou, nastane vnímatelné velmi příjemné projasnění, které umí člověka i překvapit.
Dáváme tedy k dobru všem tuto osvěžující praktiku:
Neváhejte občas (a nebo kdykoli je chuť a přijde ten pocit),
vzít orgonit pod tekoucí vodu a potom vychutnávejte tu změnu :-)

Přidejte vnější křišťál nebo jakékoli kameny

Pokud vedle orgonitu a nebo přímo na tvar orgonitu umístíme další křišťál, nebo jiné kameny, nejlépe právě opláchnuté vodou, můžeme vnímat podstatné zesílení pozměněných energií. Až natolik, že se během chvíle krásně projasní i temnější kout místnosti čajovny nebo restaurace, kde byly nakumulovány za delší dobu mnohé psychosomatické energie, tvořící pocit tíhy a tlaku. Správné kameny, pokud s konkrétním orgonitem "rezonují", dokáží během krátké chvíle veliké citelné změny.

Zkoušejte kvalitu vnějších kamenů

Tento tip navazuje na předešlý. Je totiž rozdíl v každém kamenu jednotlivě. Pokud budete zkoušet třeba 10 křišťálů podobné velikosti a čirosti a vzhledové kvality, budou se nejspíše projevovat velmi rozdílně právě při přiblížení k orgonitu. Některý křišťál bude nádherně vytvářet osvěživý vír směrem vzhůru a do okolí již během malé chvíle a doslova osvěží okolní prostředí i naše smysly a pocity, zatímco jiný křišťál bude lenošnější, těžší, energie se budou jen převalovat bez většího projasnění a efektu. Takto lze dobrým orgonitem zkoušet i různé kameny např. v prodejně - stačí na plochý orgonit položit zkoumaný kámen a během minuty je hned jasno - začnete pociťovat příjemnou změnu, Vy i prodavač, a nebo se nebude dít téměř nic a kámen můžete asi nechat dál v prodejně zahálet a spát :-) Možná však pokud lenošný kámen omyjete, probudí se k nějaké činnosti. A většinou se také probudí v blízkosti dobrého a kvalitního orgonitu. Za kvalitu je zde spíše považováno, nakolik zůstává kámen a potom i člověk např. na úrovni 6. čakry ve "svém středu" protože některé kameny člověka "šikmo vychylují" a není to pro velmi citlivého jedince příjemné. Dobrým orgonitem lze tedy vybírat dobré kameny a naopak, kvalitním kamenem lze posoudit z reakce, jak se chovají různé orgonity.

Odlejte si orgonit bez křišťálu

Opakování je matka moudrosti. Vzpomeňme si, že křišťál má v odlitku orgonitu harmonizující - neutralizující funkci pro procházející energie. Bez křišťálu by orgonit pouze nabíjel a vitalizoval prostory přitahováním orgonových částic, jako starý Reichův orgonový akumulátor.
Pokud odlejeme orgonit bez křišťálu, můžeme vnímat, že i bez křišťálu pracuje - nabíjí prostory vitalizujícím orgonem. Pokud k němu přiblížíme nějaký vnější křišťál, začneme ihned vnímat změny v prostředí i pocitech. Přiložený křišťál ihned rezonuje s orgonitem a pracuje v jeho poli - svým způsobem; stejně jako v orgonitu.
Toto je velmi důležité zjištění, protože popírá chybnou domněnku, že voskové orgonity nemohou účinně pracovat protože na rozdíl od pryskyřice na ploše křišťálu nevzniká ve vosku ani pnutí, ani piezo-efekt. A přesto - HLE - energie a působení lze intenzivně vnímat! Protože podstata funkce křišťálu samozřejmě netkví a nezávisí na tom, aby byl svírán vytvrzenou pryskyřicí. Toto zjištění nebude po chuti zarytým vyznavačům umělé pryskyřice - je potřeba si to osobně vyzkoušet a navnímat, budete překvapeni. Tu a tam se objevující kritika voskových orgonitů tak jasně bere za své: voskové orgonity jsou jemnější svým charakterem, nikoli slabší.

Posypejte orgonit cukrem

Je zajímavé, posypat orgonit krystalickým (krupice) hnědým nebo bílým cukrem. Cukr je samozřejmě silně organický materiál. Splňuje podmínku funkčnosti ve smyslu obsažených uhlíkových vazeb a proto přitahuje a podporuje proudění orgonových částic a energií. Proto se také dělají orgonity z cukru. Pokud chcete zjemnit a přitom osvěžit charakter pryskyřicového (nepřírodního) orgonitu, posypejte jej trochou cukru. A nebo posypte plochu stolu cukrem a orgonit postavte na ty krystalky. My si s Pavlem často zpříjemníme sezení v čajovně tak, že požádáme k čaji o trochu cukru, posypeme cca špetkou cukru malé místečko na stole a na to posadíme orgonit. Během chvíle je znát efektní projasnění celého prostředí až do překvapivě příjemných pocitů. Když odcházíte, jednoduše shrnete cukr do misky od čaje :-)

Cukrový orgonit

Stačí nasypat cukr do sklenice, prosypat jej šponama jednoho či dvou druhů kovu, protřebat kvůli rovnoměrnému výskytu špon mezi cukrem a zavrtat (prstama) do středu směsi křišťál a pevně sklenici uzavřít víčkem kvůli dětem. Variantou pak je uvaření cukru ve vodnílázni a zalít sklenici vzniklým karamelem, pracuje to pak o poznání lépe.

Orgonit z medu či sirupu

Do uzavíratelné skleničky nalejeme med nebo cukernatý sirup který koupíme ve zdravé výživě. Zasypeme nastříhanými šponami nebo plíšky z plechovky od piva a promísíme a skleničku uzavřema. Tato kombinace sama o sobě pracuje - lze vnímat energie okolo, a ne zrovna slabé. Potom si vybíráme z několika křišťálků, které ke skleničce přikládáme a vnímáme podle energií, který kousek je nejlepší. Potom se můžeme rozhodnout onen vybraný dobrý křišťál vložit do skleničky se směsí ale není to nutné protože evidentně orgonit pracuje stejně - i s křišťálem vně.

Další tipy a nápady

- postupně zvážíme jejich zveřejnění a uvedení. Bohužel někteří umělci nemají na víc, než kopírovat něčí nápady (což o to), a potom je prohlašovat za své - jediné správné, nebo dokonce patentované. I v tomto bude však již brzy právní jasno, již v tuto chvíli (květen 2011) mají právníci na stole chování a zastrašování některých prodejců, kteří místo vzájemného respektu a posunu neváhají arogantně vystupovat až mimo rámec obchodního zákoníku, prohlašovat slovenské orgonity za své chráněné, uvádět běžně v obchodě dostupnou skleněnou formu za svůj vlastní orgo - design, atd atd :-)))

>> Historie orgonitů (1)
>> Naše nabídka orgonitů


Zjemněte pryskyřicové orgonity

Citlivější lidé jasně vnímají rozdíl mezi pryskyřicovým a voskovým orgonitem. Pryskyřicový se projevuje ostřeji, nekompromisně, zatímco voskový orgonit působí evidentně jemněji. Pokud přiložíte k pryskyřicovému orgonitu kousek nebo plátek včelího vosku, nebo jantaru a nebo smůly ze stromu (záleží jakého), budete ihned vnímat zjemnění energií a přitom osvěživé projasnění. Smyslem je přidat k nepřírodnímu organiku alespoň kousek přírodního, byť nebude přímo součástí odlitku - stejně bude účinek a celkový vjem v okolním prostoru jasně pozměněn.

Vyvětrejte orgonit

Pokud umístíme orgonit na balkon nějakou chvíli, při večerním vánku a nebo i na sluníčko, opět budeme vnímat osvěživou změnu při následném umístění - vrácení orgonitu na své místo v domě. Jednoduše proto, protože si venku nabral (nadýchal se) čerstvého orgonu :-)

Orgonit