Odpovědi na časté dotazy


Nejnovější: 7.7.2016

Dobrý den, říkal jste nám při měření, abychom si na harmonizaci pracovny pořídili nějaký větší křišťál. Plánujete také jejich nabídku? A jak budou fungovat spolu s orgonity, které již od Vás máme?
Díky, M.Hlaváčová


Dobrý den,
myšlenku, nabízet vedle orgonitů také přímo přírodní křišťály a třeba i jiné minerály energeticky silné, už nosím v hlavě delší dobu. Koncem léta bych chtěl několik křišťálů konečně do nabídky přidat a postupně i další kameny.
Výhodou pak je jejich použití spolu s orgonitem třeba tak, že je položíte hned vedle sebe. Energeticky se navzájem podpoří a doplní a tím se společný efekt umocní. Křišťálům se samozřejmě líbí, když je občas opláchnete studenou vodou a dáte nabít na dopolední nebo podvečerní sluníčko (aby se však silným sluníčkem zcela nerozpálily). Takový proces orgonity nepotřebují (vysvětluji na webu), ale přírodní minerály ano.
Sledujte tedy nabídku :-)


Dobrý den, zaujaly mě Vaše webovky ohledně orgonitů. Orgonity jsou moc pěkné a co mě zajímá je samozřejmě účinnost, jelikož nemá smysl do bytu kupovat asi 10ks (už kvůli dětem), když je to možné pořešit např. jedním kusem.. Chtěl bych se proto informovat, který by jste mi doporučil. Co se týká dosahu - to máte nějak změřené anebo je to pouze Váš odhad..?? Díval jsem se i na jiné stránky a tam uvádí dosah např. 1500m a více, může to být pravda..??
Děkuji za info. S pozdravem M. Bradáč


Zdravím,
Dosah orgonitů měřím přímo reakcí virgule, když se naladím na hlavní pole nebo okraj působení orgonitu, vnímám výraznější hranici, kam až je vliv alespoň nad 70% a to uvádím jako vzdálenost výrazného působení. Za touto hranicí působnost klesá-slábne. Dá se na to jít i obráceně: Naladit se senzibilně na škodlivé pole geopatogenní zóny, pokud je nějaká přítomna, a to začne klesat, tedy ta míra škodlivosti, když se přibližuji k orgonitu. Ten předěl je opět v jednom místě výraznější a to je ona "hranice" působení. Musím ještě dodat to co už uvádím jinde, že je potřeba se naladit na škodlivost těch polí (i elektrosmogu a psychosomat. zón) protože orgonit geopatogenní zónu NEODKLONÍ ANI NEZRUŠÍ (to nelze ničím v rámci pevně nastavené pozemské kvantové iluze), on všechna pole pouze zharmonizuje a zneutralizuje, tedy téměř, ne na 100%. Takže původní pole zůstávají tak jak vznikají a proudí od svého zdroje v podloží (vždyť projdou i panely a čímkoli), ale jejich charakter přestane být u orgonitu nebo u šungitu, křišťálu, pro živý organismus disharmonický.
Takto tedy měřím účinek působení orgonitů na geopatogenní zóny s výhodou, že si je mohu kdekoli najít a kontrolovat jejich výskyt a charakter a virgule (a pak i klienti) reálně ukazují a cítí a reagují, kde ještě zóny jsou nezměněny a kde už jsou zneutralizovány a oslaben jejich škodlivý vliv.
Vím, že různí výrobci orgonitů ve světě udávají běžně dosahy působení u TBček přes 400 metrů. Ve skutečnosti mi není moc jasné, kde k takovým vzdálenostem přišli, protože když to kdokoli senzibilně měří, vyjde mu dosah - změna u pozorování GPZ už po pár metrech (maximálně), a u elektrosmogu nezměří žádný rozdíl sebepřesnějším měřícím přístrojem (vždyť je mám taky, přesné spektrální analyzátory, měřící hodnoty i na několik řádů jemně, nebo Kubešovy resonoměry, sledující celou naindukovanou sumu polí v živé tkáni) a je jasně vidět, že měřitelná velikost elektromagnetického pole jako taková, ani přítomnost pole GPZ se nezmění ani vedle hromady orgonitů. Samozřejmě, protože orgonity pouze mění nějakou složku v charakteru. Nikdo zatím nevysvětlil, co se tam přesně děje, ale kladný vliv se opakovaně prokazuje, i objektivně u rostlin - bez placeba. Myslím si, že obsažený křišťál vyhlazuje sinusovku procházejícího pole, aby neměla pilovitý zubatý charakter podobně jako u interferencí v elektrosmogu, kdy je pole násobně modulováno; a hlavně u šungitu si myslíme se senzitivními přáteli, že se mění určitá struktura okolních polí a prostředí a to přeuspořádání je pak pro organické pochody méně rušivé.
Čili s tou vzdáleností si troufám říct, že to mám poměrně reálně podchycené - hlavně naměřené, a na rostlinách a zdraví klientů se mi to potvrzuje celé roky.
A zkušenost ukazuje, že na běžnou místnost stačí jeden orgonit s dosahem uvedeným kolem 3 metrů. Hlavně je potřeba neutralizovat místo kde dítě spí, a kde si hraje. Z hlediska GPZ působení stačí skrýt jeden orgonit pod postýlku a nebo někam výše na poličku. To samé u vás v ložnici, aby prostě děti na orgonit nepřišli, a nebo si vybrat obyčejný nedekorační, který vůbec jejich pozornost nezaujme :-)
Musím ještě podotknout, že s geopatogenními zónami (a docela i s elektrosmogem) výborně pracují šungitové pyramidky, pro běžný pokojík stačí aby měla stěny o šířce 5 cm, ale je důležité ji natočit skutečně přesně stěnou na sever, raději i podle několika kompasů. Proto se také chystám je mít ve své nabídce jako kvalitní řešení, když klientům měřím a najdu geopatogenní zóny a elektrosmog. Viz www.elektrosmog-zony.cz

Dobry den! Chci se zeptat na orgonit, jak velky by musel byt k pocitaci.. Mela bych zajem, protoze mam z elektrosmogu sumeni v hlave, ale mam hodne tox.latek v sobe, tak ze to zesiluje. Pracuji s pc..a potrebuji neco fakt silneho na to preruseni elektrosmogu, Michaela

Dobrý den,
K počítači stačí orgonity o velikosti 5-8cm, s dosahem 1 - 2 metry, jaké nabízím třeba v mé nabídce, přičemž lepší jsou orgonity obsahující šungit.
Jinak Vás musím uklidnit, protože kolem počítačů není až tak silný elektrosmog. Mám přesné měřící přístroje a ty ukazují, že elektromagnetické pole je zvýšené samozřejmě všude kolem přívodních kabelů napájení el.sítě, to platí vždy a všude, že kolem živé fáze je škodlivé pole cca necelý metr. Proto pozor na nohy, jestli je máte pod stolem u elektrických kabelů. Tam bych dal jeden orgonit. Jinak kolem plechové bedny počítače je vpodstatě nulové pole, protože je uzemněna. Kolem moderních plochých monitorů je silnější pole tak do 10cm a pak NIC. Kolem klávesnice a myši není vpodstatě NIC, protože tam jde jenom 5V. Takže jeden orgonit bych dal na zem dozadu, kde jsou nohy u kabelů, tam je to důležité!! a jeden orgonit kdyžtak nahoru na stůl k tomu monitoru. Větší problém (silné elektromagnetické pole) na stole vytvářejí faxy, tiskárny, kopírky. Od těch dodržujte vzdálenost k tělu alespoň metr - odsuňte je na kraj stolu, nebo jinam. Samozřejmě silným zdrojem elektrosmogu je wi-fi modem. Wi-fi signál bývá často silnější než 2 volající mobilní telefony. Alespoň na noc je potřeba wifi modem vypínat!!! Mikrovlnná pole vnoci v těle brání tvorbě melatoninu a celkově nedovolí noční obnovovací režim těla = únava, špatný spánek, trvalé zatížení organismu 6-8 hodin denně, tedy celou každou noc! Proto hlavně, než počítač, řešte spíše vzdálenost lampičky, budíky, kabelů od polštáře a těla, aby to nebylo méně než metr...

Také pozor na světelné zdroje, tedy i lampičku u počítače - kolem žárovky klasické je škodlivé pole cca 60cm, pokud je lampa kovová, roznáší se elektromagnetické pole ještě více tím kovem kolem celé lampičky a přívodní šňůry. I když je lampička vypnutá, v přívodním kabelu pulzuje živá fáze a STÁLE vytváří škodlivé elektromagnetické pole cca do 1 metru, většinou do půl metru. Pokud je ale v lampičce úsporná trubicová žárovka, ta vyzařuje 3x větší - horší a agresivnější pole, proto jsou lidé podráždění, oslabení, bolí je hlava. Orgonity sice zmírní škodlivý charakter elektromagnetických polí, včetně mikrovlnných, ale nejdůležitější je samozřejmě, vyhýbat se hlavně tomu elektrosmogu fyzicky = vzdálit lampu, vzdálit fax, tiskárnu, elektrický budík, radiomagnetofon. Musím upřesnit, že orgonit nesníží měřitelnou velikost pole (ani pole geopatogenní zóny), ale výrazně změní charakter pole. To se neprojeví na měřícím přístroji, ale zkušenosti mi ukázaly opakovaně u klientů, že orgonit umístěný vedle uvadajících rostlinek je výrazně zbavil disharmonického působení pole. To pole, ať již GPZ nebo EMP totiž orgonit hodně zneutralizuje, vyhladí, a přestane to pak rozkolísávat biochemické procesy v živých organismech. Ještě lepší je kombinace orgonitu s šungitem. To platí hlavně i pro používání mobilních telefonů a bydlení poblíž mobilních vysílačů. Já i klienti zjišťují úlevu, delší volání jim už většinou nerozbolí hlavu atd. Takže orgonity určitě, on pomůže i samotný větší křišťál nebo šungit. Hlavně však se vyhýbejte škodlivým zdrojům. Od zdrojů elektrosmogu dodržujte vzdálenost alespoň metr!

Ještě technická: Elektrosmog ani geopatogenní zóny (primární nosné pole) nelze odrušit ani odklonit. Kameny a orgonit ta škodlivá pole nesníží, ale výrazně změní jeho charakter. Řada výrobců orgonitů bohužel uvádí nesmysly, že orgonit, nebo šungit úplně zruší, odruší, odstraní elektrosmog nebo geopatogenní zóny. To je ale nesmysl, u mnohých prodejců jen obchodní tah ale spíše neznalost, nevědomost a také problém, že na měření elektrosmogu nemají přesné přístroje a geopatogenní zóny si neumějí změřit. Pokud je vedení 230V ve zdi za postelí, bylo by nejlepší za čelo postele umístit plech, vpodstatě stačí pásky alobalů nad sebe a hlavně je uzemnit - drátem napojit na topení a nebo na horní vyčnívající zemnící kolík v zásuvce. Tím je potenciál elektromagnetického pole odveden skrze uzemnění pryč. To je stále ideální řešení a výsledek jasně měřitelný. Ano, orgonit si pořiďte, protože řeší i psychosomatická pole, pěkně harmonizují prostředí a vitalizují jej životní pránou, ale především také prosím dbejte na vzdálenost těla od drátů, vzdálenost ucha od mobilu, méně škodlivá světla a jejich vzdálenost atd.

Dobrý den pane Pokorný, potřeboval bych poradit s orgonitem a to v tom směru - jaký bude nejlepší k neutralizaci GPZ v ložnici. Měl jsem nedávno doma chlapíka, jméno bych dohledal, ale není v této chvíli podstatné, který mě v bytě proměřil GPZ, samozřejmě, že jedna (se sílou 6 ze 12.cti stupňové stupnice) mě jde v posteli přes hlavu. Co jsem tak narychlo nahlédl na Vaše stránky, doporučujete do ložnic orgonit se šungitem, někde vidím i med a pryskyřici. Ale jak říkám, nechám si poradit. Kromě typu taky jak a kam ho umístit - k hlavě, pod postel? Děkuji za nabídku.

Zdravím, ano určitě rád poradím,
na dálku vnímám ty zóny přes ten polštář jen na úrovni 30% (úroveň 3 na stupnici 12ti). Také je z hlediska elektrosmogu důležité oddálit lampičku a budík a kabely 230V od těla, od hlavy, nejlépe alespoň metr. Tyto zdroje vytváří často mnohem škodlivější elektrosmog, než naměřené geopatogenní zóny. To by pak bylo trochu zbytečné, snažit se řešit orgonitem a mít u sebe stále silně působící elektromagnetické pole. Orgonit řeší samozřejmě i to, ale stále nejlepší je, vyhnout se škodlivým polím fyzicky, než se je snažit něčím neutralizovat.

Do ložnice jemněji působí voskový orgonit. Pryskyřicové jsou aktivnější a spíše vybuzují k aktivitě a činnosti, podporují vitalitu, proto bych je dal do ložnice buď v kombinaci s medovou složkou nebo jantarem, které to uklidní do lepší spánkové pohody. Šungit v orgonitu způsobí ještě určité zjemnění a přitom zesílení neutralizačního vlivu na zóny i elektrosmog. Orgonit není zázrak, který by na 100% rušil nebo odkláněl škodlivá pole, ale cca na 70% je neutralizuje, což bylo vidět několikrát i v případě hynoucích květin na okně v zónách - po přiložení orgonitu se za pár dní vzpamatovaly, protože buněčnému organismu se dostalo úlevy od škodlivého působení zón. To byl pro mne také krásný důkaz neboť u kytiček nejde o placebo.

Radil bych prvně promyslet, jak se vyhnout všem škodlivým polím fyzicky. Pokud opravdu nemůžete spát mimo tu zónu, nebo nepomůže pro lepší spánek oddálit lampičku a budík, přichází na řadu pomoc orgonitu, ale ještě to zvažte. Je nesmysl to řešit jenom orgonitem, pokud by jste to mohl řešit jinak. Orgonity vyrábím a prodávám, ale jsou na nich minimální zisky, nejde mi o to, prodat každému co nejvíc, naopak, raději ať se lidé vyhnou těm místům a polím fyzicky, protože žádný orgonit, ani nic jiného, ta škodlivá pole nepořeší úplně dokonale. Když se vyhnete fyzicky těm polím, oddálíte vyzařující fázi, pak už zbude velmi málo škodlivého působení na tělo a to už i orgonit zpracuje mnohem snadněji.

Umístění - možná je lepší v ložnici položit voskový jemnější orgonit na stolek blíž k tělu, než až pod postel. Tam sice orgonit zpracuje pole gpz přicházející zespodu, ale když jej dáte na stolek noční, orgonit lépe pořeší i případný elektrosmog od lampičky nebo drátů ve zdi, protože je tomu blíž, než pod postelí. Také lepší pořeší psychosomatická pole a výrazněji uklidní na noc mysl, než pod postelí. A nebo tedy umístit razantnější pryskyřicový orgonit pod postel. Ideálně umístit oba. Voskový orgonit na noční stolek a pryskyřicový aby to jistil zespod a důkladně zneutralizoval vliv geopatogenních zón, přicházející od země.
Klidně se cokoli dále ptejte...

Pán na to odpověděl:
Zdravím taky a děkuji za odpověď. Víte, řešit únik z dosahu GPZ jde v bytě 3+1 docela těžko, těch možností moc nezbývá, před spaním v obývacím pokoji nás ten pán, co prováděl měření, varoval, snad kvůli TV a s ní souvisejícím zamořením prostoru těžkým elektrosmogem. Nabízel i řešení pro ložnici, firma je snad někde od Přerova a nechávají si vyrábět spec. technologií (s vetkanou speciální mřížkou snad ze vzácných kovů) něco jako podložky do postel (na jednu postel za cca bratru 7000,- Kč ? ) a copak já vím jestli nejde o podvod? Já si taky trochu hraji se siderickým kyvadlem a vím, že mě bude poslouchat tehdy, kdy ode mne dostane pokyn, tzn. myslím si, že bych dokázal "poručit" virgulím aby měnili směr na nejchoulostivějším místě v bytě - v ložnici - a nejlépe, pro efekt, na posteli v oblasti hlavy. Nechci být za hloupého. Aby jsme ale pokročili i my, myslíte, že bych si u Vás mohl objednat orgonit který by dobře sloužil tomu účelu pro který bych ho chtěl - potlačit vliv GPZ při spaní ? A další dotaz - jaký máte názor na nošení orgonitku třeba ve formě šperku (přívěšek na krk)? Mám totiž takový celkem dosti závažný problém, před pár lety lékaři mé ženě řekli, že moje onemocnění jde charakterizovat jako závažné. Nosím teď na krku hematit a střídám ho s druhým minerálem, který jsem dostal od syna a už ani nevím, jak se jmenuje, ale má působit na hlasivky, ten zmiňovaný problém se jich totiž týkal - takže se ptám - nebyl by orgonitek lepší než minerál? Děkuji Vám a pěkný zbytek dne.


Dobrý večer. Zatím, co jsem za ty roky zkoušel u klientů nějaké takové podložky - s měřícími přístroji se ukázalo, že: jakmile je v posteli nějaký elektrosmog, tak pokud se přidá jakýkoli kov do postele, mřížka, plech, cokoli, a nebylo by to pořádně uzemněný, tak by to spíše jen zvyšovalo náboj v tom kovu a ještě víc pulzovalo to pole a škodilo. Alespoň to tak ukazují měřáky, kolem jakéhokoli kovu, který se nachází v elektrosmogu, se naindukují ještě větší hodnoty, pokud není řádně uzemněný. Pokud je kov - mřížka nebo kostra postele uzemněna, elektrický náboj a potenciál stále odchází, je odváděn (přitahován zemním pólem). A měřák je pak v okolních místech na nule. O to nám jde.

Určitě bych žádné neuzemněné podložky nepořizoval a nepoužíval. Místo drahé podložky by Vám udělal naprosto lepší službu obyčejný plech nebo alobal, který uzemníte na zemnící vyčnívající kolík v zásuvce a nebo na trubky topení...

Jinak, pokud je v té místnosti starší TV, při provozu vyzařuje skutečně hodně, hlavně ta klasická obrazovka, i na 5 metrů. Pokud je ale TV na noc vyplá, vpodstatě malinko vyzařuje jen fáze kolem přívodního kabelu a ta TV vubec neškodí.

Pokud je to nová plochá televize - displej, lidem ukazuji na měřících přístrojích, že škodlivé pole sahá maximálně metr od elektrospotřebiče, a dál je klid. Na noc je stejně lepší vypínat vše ze zásuvky a nenechávat spotřebiče ani v pohotovostním režimu "Stand by", protože ten znamená, že zdroj spotřebiče je zapnutý a vyzařuje elektrosmog. Většinou v malém dosahu do 1 metru, ale i tak je nejlepší vže vypínat ze zásuvek.

K podložkám - firmy se snaží prodat různé "pomůcky" drahé, vpodstatě nefunkční, a běžný člověk bez potřebných měřáků samozřejmě neví konkrétně, jak se pal ten elektrosmog chová, kam až sahá, kde se nachází a jestli to vůbec pomáhá. Pokud vám nepředvedou na měřícím přístroji rozdíl, nekupujte takové pomůcky naslepo.
Čili plochou TV vzdálit na dívání aspon 2-3 metry od postele a vypínat na noc, nejlíp ze zásuvky, a je to vpohodě.

Kameny na ty hlasivky a tu oblast - konkrétní kameny by mohly pomahat lépe než běžný orgonit. Já mám ty kapesní i s háčkem, je tam v nabídce čtyřlístek, srdíčko, háčkem se provleče šňůrka - kůže, a dají se nosit na krku, dosah mají cca kolem půl metru, takže určitě jemně, i více, upravují v tom místě auru a energie podstatným způsobem, stejně jako samotné kameny.

Další dotazy přidáme hned shora zase,
sledujte datum změny na stránce.


>> Starší dotazy zákazníků
>> Vaše zkušenosti s orgonity
>> Naše nabídka orgonitů


Jsou lepší orgonity s šungitem? Nebo mi stačí přiložit k orgonitu svůj šungit?

Šungit - černý kámen (hornina) z jediného naleziště na světě, je znám dobrou schopností pomoci neutralizovat geopatogenní zóny a elektrosmog. Pokud již máte svůj větší šungit v jakékoli podobě, stačí jej k orgonitu položit - opřít. (Stejně tak i jiné kameny). Energie orgonitu i s energiemi a vlivem šungitu se navzájem podpoří a zesílí. Efekt během chvíle cítí i ti, kteří vyloženě senzitivní nejsou. Nevýhodou ale je, že samotné vnější kameny včetně šungitu je třeba po nějaké době opláchnout - očistit, a nabít nejlépe na sluníčku. Pokud však je šungit už zalitý v orgonitu, vevnitř, platí i pro něj, že nepotřebuje čistit ani nabíjet (ani samotný orgonit), protože v rámci orgonitu nedochází k jeho vybíjení. A nabíjen a dotován je procházející vitální pránou neustále.
Pohodlnější tedy je i pro případné přenášení, i cenově, mít už šungit zalitý uvnitř orgonitu, než pořizovat a přenášet pak šungit vnější. Tak jako tak, účinek šungitu je orgonitem zesílen, vevnitř i vně. A šungit zjemní a více rozptýlí vliv orgonitu do okolí.

Jaký smysl má v orgonitu jantar?

Jantar jako přírodní organikum - pryskyřice - příjemně zjemní a přitom osvěží funkci orgonitu. Zalitý jantar v orgonitu je snazší na přenášení - nemusíte se starat o nějaký kousek jantaru (nejsou zrovna levné). A naopak - nemusíte shánět jantarový orgonit, pokud máte, nebo chcete využívat a mít možnost někdy i nevyužívat - svůj vlastní jantar. Zloušeli jsme testovat i různé stromové pryskyřice, přikládat je k orgonitu nebo zalévat dovnitř, ale většinou pouze zpomalují funkci orgonitu, ten se pak jeví většinou těžkopádnější. U čistého jantaru toto neplatí. Proto jej s radostí přidávám do orgonitů, nápadných pak jantarovým zbarvením, ale i větší úlomky, nebo zrníčka.

Pomáhají orgonity v radioaktivně zamořeném prostředí?

Ne. Zkoušel jsem měřit rozdíl i v přirozené radioaktivitě přírodního prostředí a zjistil jsem, že orgonity měřenou hladinu radiace nebo množství alfa, beta, ani gama částic neovlivnily.

Má smysl přidávat do orgonitu zlato?

Ano. Osvědčilo se nám, že přidaná smítka tepaného zlata a tepané mědi přidají orgonitu a jeho působení určitý další esprit, esenci a orgonity jsou léčivější. Podobně asi, jako když správně okořeníte dobré jídlo. Vylezou určité kontury, energie jsou transparentnější. Proto často přidáváme tepanou měď a zlato hlavně do kapesních orgonitů. Ve větších orgonitech už by více ovlivnily cenu. Na přání je možné i to. Ale když jsme odlili orgonit jenom s prvky zlata, nebo mědi, ostatní chybějící kovy jako bronz, mosaz, hliník, způsobily, že chyběla určitá zemitost orgonitu.

Je možné nějak změřit výskyt elektrosmogu a geopatogenních zón v ložnici?

Ano, kdekoli. Nejlépe pomocí virgule a přesných přístrojů a antén.
Toto měření dlouhé roky provádím a nabízím i Vám:
>> www.elektrosmog-zony.cz <<