Dotazy a odpovědi

Je potřeba orgonit (křišťál uvnitř) čistit a nabíjet?
Naprosto ne. Narozdíl od běžné praxe s kameny, které je po čase vhodné "očistit" tekoucí vodou a "nabít" na sluníčku například (individuálně dle kamene), orgonit (není kámen) není potřeba nijak nabíjet. Principielně se totiž jeho obsah neustále čistí a nabíjí sám. Stále přitahuje spoustu životní prány, kterou se neustále vnitřní křišťál dobíjí i čistí. Orgonit tedy funguje stále a dál přirozeně sám.

Natahuje nebo stahuje při "čištění" do sebe orgonit negativní energie?
Ne, v orgonitu neulpívají žádné negativní energie. Princip je jiný: Křišťál uvnitř orgonitu procházející energie pouze neutralizuje ve smyslu rozdílných vlnových délek. Tak, jako tibetská mísa nečistí a neharmonizuje prostory či člověka tím, že by do sebe negativní energie stahovala, stejně tak orgonit zkrátka jen harmonizuje své okolí.Je polyesterová pryskyřice organikum?
Ne ve smyslu přímého původu - narozdíl od palmového a včelího vosku nebo přírodní vlny. Pryskyřicové orgonity desítky let intenzivně fungují po celém světě a nejčastěji byly odlévány právě z polyesterových pryskyřic, protože je to levnější varianta pro účel "giftování" - obdarovávání vysílačů (oblíbená činnost proti elektrosmogu - orgonit se položí co nejblíže vysílači). Pryskyřice je vhodné a funkční organikum ve smyslu struktury uspořádání řetězců obsaženého uhlíku shodně, jako u organických materiálů přírodních.

Na jakém principu funguje filcovaný orgonit?
Princip je stejný jako u jiných orgonitů a dokonce shodný s původním vynálezem Reichova akumulátoru orgonu. W. Reich tehdy použil více vrstev skelné vaty a vlny mezi pláty plechu a tyto vrstvy přitahovaly orgonovou energii, životní pránu. Filcovaný orgonit má ve svém středu přírodní křišťál, na ten je za mokra filcovací technikou vrstvena přírodní vlna coby organikum a do těchto vrstev ještě přidávány kovové špony coby anorganikum. Povrch je ještě zdobený výšivkami a sklíčky a korálky bižuterie, aby byl tento filcovaný orgonit použitelný jako přívěšek na mobil, přívěšek na krk, na klíče, nebo jako náušnice, spona do vlasů, hračka pro děti. Filcovaný orgonit má jemnější charakter a menší pracovní dosah, než orgonity ostatní - přibližně 1 metr.Mám si hned umístit orgonit k posteli?
Zkušenosti ukazují, že na první noc je vhodnější umístit orgonit dále od sebe. Pokud jej umístíte hned na noční stolek, možná díky přílivu vitální energie neusnete. Není na tom nic divného: každé tělo má určitý energetický potenciál a vibrace. Najednou se vlivem orgonitu tělu uleví od všech patogenních disharmonických vlivů a prostor je nabíjený životní pránou. Tělo někdy ani nepotřebuje upadnout do spánku a nabírá si energii "přímo" od orgonitu. Člověku jen přijde divné, že neusne. To platí první den - dva dny. Potenciál těla se rychle zvýší a další noci můžete orgonit přiblížit i blíže k sobě a zjistíte, že naopak ihned usínáte, spíte hlubším spánkem, více si odpočinete a jste svěží a odpočatější a vitálnější. Bodejď by ne: Koupete se celou noc v lázni harmonizované životné prány. Lze to nazvat i procesem léčení.

Mám orgonit umístit "na patogenní zóny"?
Pokud víte, kde se geopatogenní zóny nebo elektrosmog u vás vyskytují nebo kříží přes sebe, je účinnější, položit orgonit přímo do jejich ohniska, aby toto místo neutralizoval. To může být i pod postelí, pokud spíte v zónách. Pokud orgonit neumístíte do těchto zón (nevíte kde se zóny nachází), nevadí, orgonit si stejně postupně harmonizuje energie ve svém okolí v celé místnosti. Podle velikosti nebo počtu orgonitů bude větší místnost lépe "ošetřena" harmonizujícím vlivem orgonitu. Pokud se tedy zóny kříží zrovna uprostřed pokoje, nemusíte orgonit umístit tam, kde by stále překážel. Stačí jej umístit na nejbližší stolek nebo nábytek, on si na celou místnost postupně "dosáhne".

Je pravda, že orgonit zruší patogenní zóny a že odstíní elektrosmog?
Ne. Orgonit nezruší geopole jehož zdroj je v podloží, ani nezruší vysílání vysílače, mobilem se dále běžně dovoláme i s orgonitem u mobilu. Orgonit ale neutralizuje rozdílné vlnové délky, jejichž efekt působil disharmonicky na živé tkáně a narušoval a destabilizoval biochemické procesy na buněčné úrovni. Orgonit tedy neutralizuje patogenitu a elektrosmog.

Znamená to, že vedle orgonitu senzibil naměří stejné "zóny"?
Pokud se senzibil rozhodne hledat a detekovat zóny ve smyslu geopole vyvěrajícího z podloží, tak toto pole samozřejmě bude detekovat a ve stejných místech a tvarech výskytu. Stejně tak výskyt spodní vody atd. A stejně tak přístroje naměří stejnou intenzitu mobilního nebo wifi mikrovlnného signálu. Orgonit je nestíní ani neruší. Orgonit však neutralizuje jejich disharmonicky a škodlivě působící charakter vlnění. Pokud chce senzibil sledovat vliv orgonitu, musí se naladit například na detekování škodlivých či disharmonicky působících polí. Teprve nyní přestane mít na stejných místech reakce, protože v daném místě v blízkosti orgonitu již takovéto špatné působení není. Orgonit toto působení zneutralizoval v rámci své velikosti a dosahu.

- Další nejčastější dotazy a odpovědi:

Seznámení s orgonity... v pdf formátu >> ZDE.


>> Dotazy zákazníků
>> Vývoj orgonitů do dnešní podoby (3)
>> Naše nabídka orgonitů

Objevení orgonu

Historie a vývoj

Dr. Wilhelm Reich, vědec který tuto energii prozkoumal nejvíce, ji nazval Orgon. Podle zjištěných specifických vlastností Orgonu Reich zkonstruoval tzv. orgonový akumulátor. Uvědomil si pozorováním, že...
>>Celý článek
 

Další vývoj - Welz, Don Croft

Dnešní podoba orgonitu

Karl Hans Welz potom v 90. letech min. stol. zaměřoval své výzkumy na zdokonalení původního orgonového akumulátoru. V nové podobě místo rozměrných vrstev původního akumulátoru tvořících jakousi skříň nebo komoru Hans využil kombinace směsi odlité pryskyřice...
>>Celý článek
 

Dnešní orgonity

Dnešní podoba orgonitu

Objemný Reichův orgonový akumulátor vystřídalo univerzálnější malé provedení v podobě odlité pryskyřice a směsi kovových třísek a krystalů...
>>Celý článek
 

Použití orgonitů

Kromě dekorativního a dárkového účelu...

Orgonity čistí patogenní zóny, technická a psychosomatická pole, snižuje negativní vliv mikrovlnných a mobilních vysílačů...
>>Celý článek