Orgonit s šungitem

Proč je velmi vhodné přidávat do odlitku orgonitu černý kámen šungit?
Nejprve si upřesněme, co je šungit.

Orgonity.eu

Šungit je polyminerální uhlíková hornina. Její stáří se odhaduje na 2 miliardy let. Šungit je uložen v nejstarších vrstvách zemské kůry. Jediné naleziště se nachází v Karélii v severozápadním Rusku. Šungit má neobyčejné složení, strukturu, fyzikální a chemické vlastnosti. Připisují se mu léčivé účinky. V oblasti Karélie se nacházejí šungitové lázně, kde se léčí hlavně děti. Je zde místnost obložená šungitem, která má výrazný očistný a regenerační vliv.

Původ šungitu je dosud záhadný a jeho využití je pestré. Sovětský vědec Semjon Cipurskij zkoumal vzorky šungitu. Výsledky bádání ohromily celý vědecký svět, neboť v karelském šungitu byly objeveny fullereny, což je označení pro chemické uspořádání šestičlenných kruhů atomů uhlíku připomínající fotbalový míč. Od diamantu a grafitu se šungit odlišuje jen strukturou. Na severozápadě Ruska se tak v přírodních podmínkách nachází látka, která se obtížně získává ve vědeckých centrech.

Orgonity.eu

Jak se fullereny v šungitu vytvořily, to dosud nikdo nedokáže objasnit. Díky jejich vysoké koncentraci se připouští i teorie kosmického původu, protože podobné mimozemské fullereny byly nalezeny také v meteoritech.

Řada vědců prosazuje názor, že vznik šungitu je důsledkem slunečních erupcí. Obrovský výron sluneční hmoty k němuž došlo asi před dvěma miliardami let (tzv. pátá velká erupce Slunce), zapříčinil v atmosféře a zemské kůře vznik mohutných elektrických proudů, což vedlo k vytváření podmínek k polymerizaci uhlovodíkových plynů. Podle jiných názorů je ložisko šungitu výsledkem pádu obrovského meteoritu nebo dokonce zaniklé planety, na níž kdysi existoval organický život.

Přírodní struktura tohoto minerálu se velmi podobá enzymům ve všech živých buňkách, dokonce i hemoglobinu. V šungitu je uhlík pravidelně uspořádán do globul. Šungit obsahuje téměř všechny prvky periodické soustavy.

O černém přírodním šungitu se hovoří jako o opravdovém zázraku, neboť dokáže pohlcovat z okolí i odnímat od lidí různé negace včetně emocí a také bolestí.

Důležitou vlastností Šungitu je schopnost harmonizovat okolní prostředí a neutralizovat všechny patogenní vlivy. Doporučuje se jej však po půl roce používání energeticky vyčistit pod tekoucí vodou a nechat nabít na sluníčku stejně jako jiné léčivé kameny. Při užití šungitu v odlitku orgonitu tato potřeba zaniká. Šungit, křišťál, ani jiné případné kameny zalité do směsi orgonitu není potřeba ani čistit, ani nabíjet na sluníčku. To se vlastně děje neustále, dostatkem procházející orgonové energie, protože se jedná o stejnou orgonovou energii, jakou volné kameny získávají vystavené na sluníčku, když je necháváme nabíjet.

Účinky šungitu mne s přáteli i senzibily velmi zaujaly, podobně jako účinky směsi nazývané orgonit. V orgonitu se jako hlavní kámen využívá křišťál pro jeho harmonizující a neutralizující vlastnosti. Pokud položíme na odlitek orgonitu přírodní šungit, charakter energií v okolí se zjemní.

Již v polovině roku 2009 jsem přišel na nápad, zakomponovat při odlévání a výrobě kromě křišťálu také šungit, přímo do orgonitu. Nápad jsem poradil tehdy kolegovi, který odléval orgonity ze včelího vosku. Lidé vnímají tuto kombinaci velice příjemně, protože šungit ještě více uzemní a uklidní vířivý charakter přívalu orgonové energie. Také účinnost na patogenní a jiné disharmonicky působící vlivy se nejméně zdvojnásobuje, protože šungit neutralizuje nerovnováhu vlnových délek ve svém okolí již i sám o sobě zcela přirozeně a v orgonitu se jeho potenciál ještě více posílí.

Kombinace směsi orgonitu s přidaným šungitem je proto mnohem účinnější do větší vzdálenosti. Lze říci, že v běžné místnosti se díky kombinaci orgonitu s šungitem uvnitř zbavíme všech negativně působících vlivů. Pokud potřebujeme takový účinek nechat na sebe působit např. ve větší pracovní hale, postavíme si orgonit s šungitem na svůj pracovní stůl či pod něj. Orgonit se šungitem bude působit intenzivně v okruhu několika metrů a v jeho dosahu nás bude zbavovat působení patogenních vlivů prostředí na nás.

Vyzkoušejte naše orgonity s většími kusy šungitu uvnitř. Letos jsem zjistil a senzitivní léčitelé potvrdili, že na místo původně používané šungitové drtě, tedy odpadu, se velmi vyplatí používat alespoň nad 1 cm větší úlomky. Orgonit s takto většími kusy šungitu má opravdu jedinečné působení na své okolí. Je vhodný k různým terapiím, protože velice uklidňuje rozjitřené emoce, energie, a ukotvuje energetický systém člověka.

Neobyčejné vlastnosti šungitu velice oceňují a vyhledávají především citlivější lidé, protože jeho charakteristické působení vnímají velmi intenzivně právě v kombinaci orgonitu. V této kombinaci nastává zajímavá věc: Ačkoli orgonit sám harmonizuje prostředí, použitý šungit uvnitř ještě harmonizuje samotný orgonit a jeho pole odrážené do okolí. Rozdíl orgonitu s šungitem a bez šungitu je podobný jako mezi citlivě kořeněným a ochuceným jídlem, nebo jídlem mdlým. Šungit přidává k působení orgonitu svoji energetický charakter a vliv velmi znatelně.


>> Naše nabídka orgonitů
>> Vývoj orgonitů do dnešní podoby

Objevení orgonu

Historie a vývoj

Dr. Wilhelm Reich, vědec který tuto energii prozkoumal nejvíce, ji nazval Orgon. Podle zjištěných specifických vlastností Orgonu Reich zkonstruoval tzv. orgonový akumulátor. Uvědomil si pozorováním, že...
>>Celý článek
 

Další vývoj - Welz, Don Croft

Dnešní podoba orgonitu

Karl Hans Welz potom v 90. letech min. stol. zaměřoval své výzkumy na zdokonalení původního orgonového akumulátoru. V nové podobě místo rozměrných vrstev původního akumulátoru tvořících jakousi skříň nebo komoru Hans využil kombinace směsi odlité pryskyřice...
>>Celý článek
 

Dnešní orgonity

Dnešní podoba orgonitu

Objemný Reichův orgonový akumulátor vystřídalo univerzálnější malé provedení v podobě odlité pryskyřice a směsi kovových třísek a krystalů...
>>Celý článek
 

Použití orgonitů

Kromě dekorativního a dárkového účelu...

Orgonity čistí patogenní zóny, technická a psychosomatická pole, snižuje negativní vliv mikrovlnných a mobilních vysílačů...
>>Celý článek